kurs na instruktora hypnobirthing

co to dokładnie jest

Jest to kurs przygotowujący do zdobycia nowego zawodu. Nauczyciel hipnoporodu jest w Polsce jeszcze mało znaną profesją, podczas gdy w krajach zachodnich, w Wielkiej Brytanii szczególnie, jest to już bardzo popularne zajęcie. 

Na początku oferowałam kurs KgHypnobirthing, który jest nieustannie rozwijany, by być na bieżąco
i zgodnie z najnowszymi badaniami. Jest on uczony na całym świecie.
Wszyscy nauczyciele kończący tę szkołę, posiadają dużą wiedzę i są dobrze wyszkoleni, by wspierać rodziców w hipnorodzeniu.

Lata szkoleń oraz badań na potrzeby pracy magisterskiej z tematyki związanej z hipnoporodem sprawiły, iż miałam dostęp do wielu ważnych tekstów źródłowych, badań, innych kursów z tej dziedziny co doprowadziło do sytuacji, iż byłam w stanie zobaczyć czego jeszcze brakuje
w metodzie KGHypnobirthing i jaką jeszcze wiedzą mogę podzielić się z przyszłymi Instruktorami Hypnobirthing. Jako, że nie było do tej pory
w naszym kraju instytucji profesjonalnie przygotowującej do tego zawodu, dlatego wprowadziłam na polski rynek ten wyjątkowy i niepowtarzalny kurs, który da Ci dostęp do całej tej zebranej wiedzy z dziedziny hipnoporodu! 

Dzięki ukończeniu tego szkolenia, już pierwszego dnia od uzyskania dyplomu będziesz wyposażona we wszystko czego potrzeba do pracy
z kobietami w ciąży. Dostaniesz pakiet materiałów dla par, gotowe relaksacje i skrypty, logo, nagrania i dużo dużo wiedzy! Będziesz mogła ją wykorzystać robiąć warsztaty dla par lub indywidualnie pracować z nimi.

DLACZEGO JESZCZE WARTO?

DOSTĘPNOŚĆ LOGO

Po zakonczeniu zajęć
i zaliczeniu modułu egzaminacyjnego, oprócz certyfikatu dostaniesz logo Hypnosis for Birth aby umieścić na Swojej stronie
i materiałach które będziesz dawać uczestnikom kursu. Wpłynie to na rozpoznawalność i doda prestiżu Twojej działalności.

materiały szkoleniowe

Dostaniesz materiały szkoleniowe, dzięki którym od pierwszego dnia będziesz w stanie prowadzić zajęcia
z hipnorodzenia wyglądające dokładnie jak oferta dla rodziców oferowana przez Hypnos Institute. Będą to notatki oparte o teksty źródłowe, skrypty, wizualizacje
i afirmacje.

grupa wsparcia

Dołączysz do grupy na Facebooku w której będą wszystkie osoby które ukończyły Kurs Instruktora Hypnobirthing. To przestrzeń do wymieniany doświadczeń
i wsparcia. Kto wie, może stworzycie wspólne biznesy albo inne ciekawe przedsięwzięcia.

londyński kurs instruktorski

Kurs który ukończysz
w ramach programu Hypnos Institue, będzie dokładnie tym samym którego będą się uczyć studenci uczęszczający na kurs instruktora
w Londynie! Te same materiały, te same moduły i techniki! Nigdzie indziej w Polsce  nie ma takiej oferty dla osób chcących szkolić się na najwyższym poziomie! 

format zajęć

Miejsce

Zajęcia będą odbywały się w Krakowie. Dokładny adres zostanie podany w miesiącu kiedy odbędą się pierwsze zajęcia. 

data

Szkolenie ma formę 4 zjazdów weekendowych. Zajęcia będą odbywać się w soboty i niedziele raz w miesiącu. Pierwszy zjazd wrzesień 2019.

dla kogo

Jako że jest to szkolenie przygotowujące do nowego zawodu, nie potrzeba mieć żadnych wcześniejszych doświadczeń oraz wykształcenia z kierunków okołoporodowych ani związanych
z hipnoterapią, gdyż wszystkie te tematy zostaną omówione podczas kursu na nauczyciela hipnorodzenia.

cena

Kwota za wszystkie 4 zjazdy weekendowe, materiały szkoleniowe
i skrypty do pracy oraz certyfikat, logo, to 3500zł netto. Istnieje możliwość płatności ratalnej oraz wystawienia faktury.

}

godziny

Zajęcia będą się odbywać od godziny 10 rano do 18.00 zarówno
w sobotę i niedzielę. Około 13 będzie 1,5h przerwa na lunch. W trakcie dnia będą również dwie przerwy kawowe (około 20min).

i

materiały

Każdy uczestnik otrzyma folder z materiałami przerabianymi na zajęciach. Oprócz teorii, będą również skrypty hipnotyczne (ogółem około 12), czyli dokładne scenariusze do przeprowadzenia relaksacji oraz szczegółowo opisane najważniejsze techniki.

Dostaniecie również gotowy zestaw materiałów dla par z którymi będziecie pracować (notatki, skrypty, nagrania), dzięki czemu już pierwszego dnia będziesz mogła rozpocząć pracę ze Swoimi klientkami.

j

zapisy

Obowiązują mailowe zapisy na szkolenie. W mailu zwrotnym zostaną podane dane do przelewu zaliczki 15% całej kwoty brutto.

format zajęć

Zajęcia będą składać się z części wykładowej, podczas której będą omawiane zagadnienia oraz części praktycznej, podczas której wszystkie poznawane techniki uczestnicy będą praktykować na sobie.

zaliczenie

Ostatniego dnia zajęć każdy uczestnik otrzyma zestaw pytań odnośnie najważniejszych zagadnień przerabianych na kursie
i będzie mieć dwa tygodnie na przerobienie tego we własnym czasie
i odesłanie odpowiedzi do Instytutu. Po sprawdzeniu zostanie wystawiony certyfikat.

schemat kursu

 iPoniższy schemat zawiera tylko niektóre tematy omawiane podczas danego weekendu. W trakcie każdego zjazdu będzie omawianych około 15 – 17 tematów. Wszystkie zagadnienia z podstaw hipnoterapii oraz hipnoporodu zostaną wyjaśnione, a dokładną listę uczestnicy dostaną po wpłaceniu zaliczki.

l

Weekend 1

Co to jest hipnoza
Podstawy hipnoterapii
Potęga podświadomości
Indukcje hipnotyczne
Prawa sugestii
Bezpieczne wybudzanie z transu
Autohipnoza
l

Weekend 2

Hormony i emocje
Fizjologia porodu
Poród i stres
Różne typy porodu
Cesarskie cięcie a hipnorodzenie
Pozycje porodowe

l

Weekend 3

Termin porodu i standardy według WHO  
Wywołanie porodu i tego konsekwencje
Bardziej naturalne sposoby pomagające wywołać poród
Historia hipnozy w porodzie
Korzyści wynikające z obecności partnera w przygotowaniu do porodu

l

weekend 4

Pain management
Rola hipnozy w połogu
Rola i znaczenie tak zwanej „złotej godziny”, czyli pierwszej godziny po porodzie
Znaczenie afirmacji
Przygotowanie ciała do porodu 

MASZ PYTANIA? ZADZWON LUB NAPISZ I KONIECZNIE DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!