kurs dla specjalistów opieki okołoporodowej

co to dokładnie jest

Jest to kurs przygotowujący do zdobycia wiedzy z zakresu hipnozy i jej zastosowania podczas ciąży i porodu. Wszystkie osoby które pracują z kobietami w ciąży, będą mogły poszerzyć swoją opiekę o techniki pomagające im się zrelaksować oraz przejść przez ten czas
w najbardziej możliwie spokojny sposób.

Na początku oferowałam kurs KgHypnobirthing, który jest nieustannie rozwijany, by być na bieżąco i zgodnie z najnowszymi badaniami. Jest on uczony na całym świecie. Wszyscy nauczyciele kończący tę szkołę, posiadają dużą wiedzę i są dobrze wyszkoleni, by wspierać rodziców w hipnorodzeniu.

Lata szkoleń oraz badań na potrzeby pracy magisterskiej z tematyki związanej z hipnoporodem sprawiły, iż miałam dostęp do wielu ważnych tekstów źródłowych, badań, innych kursów z tej dziedziny co doprowadziło do sytuacji, iż byłam w stanie zobaczyć czego jeszcze brakuje w metodzie KGHypnobirthing i jaką jeszcze wiedzą mogę podzielić się z przyszłymi Instruktorami Hypnobirthing. Jako że nie było do tej pory w naszym kraju instytucji profesjonalnie przygotowującej do tego zawodu, dlatego wprowadziłam na polski rynek ten wyjątkowy i niepowtarzalny kurs, który da Ci dostęp do całej tej zebranej wiedzy z dziedziny hipnoporodu!

Dzięki ukończeniu tego szkolenia, już pierwszego dnia od uzyskania dyplomu będziesz wyposażona we wszystko czego potrzeba do pracy z kobietami w ciąży. Dostaniesz pakiet materiałów dla par, gotowe relaksacje i skrypty, logo, nagrania i dużo dużo wiedzy! Będziesz mogła ją wykorzystać robiąc warsztaty dla par lub indywidualnie pracować z nimi.

DLACZEGO JESZCZE WARTO?

wsparcie marketingowe

Wszystkie osoby które ukończą szkolenie znajdą się na liście rekomendowanych przez Hypnos Institute Instruktorek. Lista osób, która jest uaktualniana na bieżąco, znajduje się pod poniższym linkiem.

materiały szkoleniowe

Dostaniesz materiały szkoleniowe, dzięki którym od pierwszego dnia będziesz w stanie prowadzić zajęcia
z hipnorodzenia. Są to notatki oparte o teksty źródłowe, skrypty, wizualizacje
i afirmacje.

grupa wsparcia

Dołączysz do zamkniętej grupy na Facebooku
w której są wszystkie osoby które ukończyły Kurs Instruktora Hypnobirthing International. To przestrzeń do wymianiany doświadczeń
i wsparcia.  

Wiedza prosto z Londynu

Kurs który ukończysz
w ramach programu Hypnos Institute otrzymał akredytację prestiżowego London College of Clinical Hypnotherapy! Dla osób chcących szkolić się na najwyższym poziomie nie ma drugiej takiej oferty
w Polsce! 

format zajęć

Miejsce

Zajęcia odbywają się w różnych miastach. Daty aktualizowane są zarówno na stronie jak i na Facebooku. W przypadku grup zorganizowanych, istnieje możliwość wspólnego ustalenia zarówno miasta jak i daty na szkolenie.

data

Jest to szkolenie dwudniowe. Najczęściej zajęcia są w sobotę
i niedzielę, ale zdarza się że są przeprowadzane w tygodniu
(w zależności od preferencji grupy). Najbliższe kursy:

Kraków -> 19 i 20 marca
Łódź -> 10 i 11 kwietnia

dla kogo

Jest to szkolenie dla położnych, doul, doradczyń laktacyjnych, fizjoterapeutek, nauczycielek jogi i wszystkich osób które pracują
z kobietami w ciąży.

cena

Kwota za cały weekend, materiały szkoleniowe i skrypty do pracy, logo oraz certyfikat, to 1000zł. Istnieje możliwość płatności ratalnej oraz wystawienia faktury.

}

godziny

Zajęcia odbywają się od 10 rano do 17:30 zarówno
w sobotę i niedzielę. W trakcie dnia jest godzinna przerwa na lunch oraz dwie przerwy kawowe (15 min).

i

materiały

Każdy uczestnik otrzymuje folder z materiałami przerabianymi na zajęciach. Oprócz teorii, są również skrypty hipnotyczne, czyli dokładne scenariusze do przeprowadzenia relaksacji oraz szczegółowo opisane najważniejsze techniki.

j

zapisy

Na szkolenie obowiązują zapisy mailowe. W mailu zwrotnym zostaną podane dane do przelewu zaliczki 15% całej kwoty.

format zajęć

Zajęcia składają się z części wykładowej, podczas której omawiane są wszystkie zagadnienia oraz części praktycznej, podczas której wszystkie poznawane techniki uczestnicy praktykują na sobie.

schemat kursu

Poniższy schemat zawiera tylko niektóre tematy omawiane podczas danego weekendu. Dokładną listę uczestnicy dostaną po wpłaceniu zaliczki.

l

dzieŃ pierwszy

Co to jest hipnoza
Podstawy hipnoterapii
Potęga podświadomości
Indukcje hipnotyczne
Prawa sugestii
Bezpieczne wybudzanie z transu
Autohipnoza
l

Dzień drugi

Hormony i emocje
Poród i stres
Cesarskie cięcie a hipnorodzenie

Zastosowanie hipnozy w połogu

Warunkowanie i jego znaczenie

Podstawy mindfulness