Course Content
Wprowadzenie
0/1
Podsumowanie
0/1
Kurs hipnorodzenia dla par VIP
About Lesson

1. Oddychanie „w górę”
Jest to najlepszy sposób na zastosowanie w pierwszym etapie porodu i jest to zgodne z tym, co ma wtedy miejsce, czyli kiedy mięśnie macicy podwijają się/podnoszą do góry podczas skurczu.
Jest to długi powolny wdech przez nos i dłuższy (nawet dwukrotnie) wydech przez usta. Wdychanie przez nos przebiega zgodnie z naturalnymi wzorami oddychania, a wydychając przez usta, można doświadczyć poczucia odpuszczania.
Ważne, by był to oddech przeponowy. Dla łatwiejszego zrozumienia połóż dłonie na dolnych żebrach, po obu stronach ciała. Biorąc wdech, powinnaś poczuć, jak żebra rozchodzą się na boki – nie ma to nic wspólnego z wypinaniem brzucha w przód.
Robiąc te ćwiczenia wyobraź sobie, że wdychasz relaks i spokój oraz wydychasz napięcie i lęk. Ten oddech w pełni oczyści i dotleni ciało. Wyobraź sobie, że oddech jest czysty i że dochodzi aż do Twojego dziecka.

2. Oddychanie „w dół”
Jest to rodzaj oddychania, który wykonuje się, gdy szyjka macicy jest całkowicie otwarta, a dziecko przesuwa się w kanale rodnym do wyjścia.
Jest to szybki wdech przez nos (do maksymalnej głębokości, jaką możesz osiągnąć) i dłuższy wydech przez nos (aby umożliwić większą koncentrację). Wdychasz szybko, wydychasz bardzo, bardzo powoli.
Nie ma tu szczególnego liczenia. To tak, jakby Twój oddech kierował się za maluszkiem w dół. Możesz praktycznie odczuć to, jak mięśnie dna miednicy skupiają się i układają się do dołu.
Wiemy, że ciało podąża tam, gdzie nakieruje je umysł, dlatego zachęcam do stosowania wizualizacji podczas ćwiczenia oddychania do dołu. Obraz czegokolwiek, co jest miękkie i otwierające się, będzie pomocny. Możesz spróbować wyobrazić sobie kręgi pojawiające się na stawie, do którego wrzucisz kamyk. Koła/obręcze robią się większe i większe i rozchodzą się tak płynnie i miękko, delikatnie, a powierzchnia wody robi się coraz gładsza. Lub może być pomocne wyobrażenie sobie rozkwitniętej róży bądź dowolnego kwiatu, który lubisz. Jest to miękki, przyjazny i otwarty obraz, a jeśli Twój umysł wyobraża sobie coś miękkiego i otwartego, Twoje ciało robi się miękkie i otwarte.

Exercise Files
og9hlsz7wgy-aaron-burden.jpg
Size: 512,50 KB