Course Content
Wprowadzenie
0/1
Podsumowanie
0/1
Kurs hipnorodzenia dla par VIP
About Lesson

W całej metodzie czerpiemy z wiedzy i doświadczenia wielu znanych osób. w całym kursie kilkukrotnie odnoszę się do ich mądrości, dlatego pozwól że przybliżę Ci sylwetki osób o których będzie mowa: 
Doktor Grantly Dick-Read urodził się w Wielkiej Brytanii w 1890 r. Studiował w Cambridge, a potem pracował w londyńskim szpitalu, gdzie zauważył, że podczas tradycyjnych porodów często nadużywa się środków znieczulających.
Opublikował książkę „Poród bez strachu”, bardzo wówczas kontrowersyjną w środowisku medycznym. Pisał w niej:
“Nie chodzi tylko o to, że chcemy doprowadzić do łatwego porodu, bez ryzyka zranienia matki czy dziecka, musimy iść dalej. Musimy zrozumieć, że poród jest zarówno duchowym, jak
i fizycznym osiągnięciem. Narodziny dziecka są największą doskonałością ludzkiej miłości.”

Wybitny lekarz i położnik doktor Michel Odent to sędziwy już znany i ceniony na całym świecie autor 16 książek i założyciel Centrum Badań nad Zdrowiem Pierwotnym (Primal Health Research Center) w Londynie. Jego pacjentkami były kobiety z całego świata, którym zależało właśnie na tym, aby pod jego opieką i z jego pomocą urodzić dziecko.
Doktor Odent rozwinął koncepcję porodów domowych i basenów rodzicielskich, pisząc pierwsze artykuły z zakresu ich wykorzystania. Stwierdził, że „nie można pomóc w procesie fizjologicznym”, propagując metodę „hands off”, która sprowadza się do tego, by nie ingerować w proces porodu bez potrzeby, pozwalając na jego samoczynny przebieg. Przeprowadzono szereg badań w zakresie wykorzystywania tej metody przy porodzie siłami natury, które dowodzą, że ma ona pozytywny wpływ na zdrowie matki, ponieważ znacznie zmniejsza się liczba nacięć krocza i pęknięć trzeciego stopnia. Oznacza to, że takie podejście jest bezpieczniejsze dla rodzących.

Położna Ina May Gaskin ma blisko 50-letnie doświadczenie w położnictwie, towarzyszyła przy ponad 1300 porodach.
Jest autorką książki „Duchowe położnictwo. Intymność narodzin”, a także przewodnika „Poród naturalny”, pracowała jako wykładowczyni i mentorka w szkołach medycznych.
Ina, propagując poród rodzinny, stworzyła The Farm Midwifery Center, które jest jednym z pierwszych pozaszpitalnych ośrodków porodowych w Stanach Zjednoczonych.
Ina stworzyła miejsce z doskonałymi warunkami opieki prenatalnej, gdzie ogromny nacisk kładzie się na dbanie o stan emocjonalny i psychiczny rodzących.

Marie Mongan – twórczyni HypnoBirthing®. The Mongan Method. Była doświadczoną hipnoterapeutką i instruktorką hipnoterapii, a także licencjonowaną doradczynią z bardzo
bogatym, ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w edukacji.
Matka czwórki dzieci.

Katharine Graves uznawana jest za jedną z wiodących nauczycielek z zakresu hypnobirthing w Wielkiej Brytanii. Jeśli znana jest Ci „The Hypnobirthing Book”, jej autorką jest właśnie Katharine. Książka sprzedała się w imponującym nakładzie 100 tysięcy egzemplarzy, zyskując miano bestsellera.
To właśnie w jej Instytucie uzyskałam dyplom nauczyciela hypnobirthing i to właśnie od niej zaraziłam się tym tematem. Pomogła mi dotrzeć do kobiet, które skorzystały z technik
hipnoporodu i zgodziły się opowiedzieć o tym na potrzeby mojej pracy magisterskiej.