Course Content
Wprowadzenie
0/1
Podsumowanie
0/1
Kurs hipnorodzenia dla par VIP
About Lesson

Aby zastąpić to, co negatywne, pracujemy nad ugruntowaniem pozytywnych afirmacji, a wtedy one „wślizgują się” i stają się nowym przekonaniem. Aby jednak je skutecznie wykorzystać, należy wykonać kilka kluczowych kroków.

1. Wybierz język, który lubi Twój umysł
Aby afirmacje zapisały się w umyśle, warto je formułować w czasie teraźniejszym, o ile to tylko możliwe. Upewnij się, że nie używasz żadnych negatywnych słów, takich jak „nie” (np. zamiast afirmować „nie będę się bać”, powinnaś skupiać się na pozytywnym aspekcie, czyli np.: „będę spokojna”). I wreszcie – afirmacje powinny być jednoznaczne. Nie uwzględniaj dwuznaczności, takich jak „może” lub „mogłabym”.

2. Używaj powtórzeń
Podobnie jak w przypadku każdej nowej aktywności praktyka czyni mistrza. Dlatego regularnie powtarzaj afirmacje w ciągu dnia, aby Twój mózg wzmocnił połączenie. Ważne jest również, aby zaangażować swój umysł w pozytywną afirmację, gdy pojawi się negatywna myśl. Co więcej, przy regularnym powtarzaniu możesz cieszyć się większą koncentracją i klarownością. Ustal sobie rutynę w postaci np. powtarzania afirmacji dwadzieścia razy w ciągu dnia.

3. Używaj tych, z którymi czujesz się komfortowo
Najlepiej będą działać te, które naturalnie do Ciebie przemawiają. Będziesz wtedy chętniej je praktykować, nie mając poczucia, że się przymuszasz.

4. Im bardziej angażujesz emocje i wyobraźnię, tym efektywniejsze będą Twoje afirmacje
Zarówno emocje, jak i wyobraźnia pomagają ominąć wewnętrzny faktor krytyczny i pozwalają na przesłanie wiadomości do Twojego podświadomego umysłu.

5. W przypadku hipnorodzenia, są one po to, aby pomóc zaprogramować Twoją podświadomość, która dostroi się do Twojej naturalnej zdolności do rodzenia, Twojej siły i odporności. Pamiętaj, że Twoim zadaniem jest skupienie się na rodzaju porodu, jaki chcesz mieć i o jakim marzysz, a nie na takim, którego chciałabyś uniknąć. Wchłanianie pozytywnych afirmacji porodowych każdego dnia pomaga budować pozytywne nastawienie. Jest to naprawdę ważne, ponieważ większość z nas ma do pokonania wiele negatywnych przekonań związanych z porodem!

Spotkałam się z wieloma sposobami, jak najlepiej je praktykować. Od nagrania ich sobie i słuchania, po rozwieszenie w domu karteczek z cytatami, tak by cały czas się tym otaczać.
Pomyśl o tym, który sposób będzie dla Ciebie najlepszy. Dzięki temu stworzysz bezpieczne i inspirujące środowisko, w którym będziesz mogła cieszyć się ciążą. A kiedy nadejdzie poród, za każdym razem, gdy zauważysz jedną z tych afirmacji, zadziała ona jak wyzwalacz spokoju. Możesz wydrukować poniższy zestaw, aby zabrać go ze sobą do porodu. Radzę, by poprzyklejać kartki z afirmacjami w kluczowych miejscach w domu, bo jeśli zostaną pozostawione w folderze, jest mało prawdopodobne, że po nie codziennie sięgniesz i je przećwiczysz.

PONIŻEJ ZNAJDZIESZ DWA PLIKI – JEDEN TO LISTA PRZYKŁADOWYCH AFIRMACJI. WYBIERZ Z NIEJ TE, KTÓRE CZUJESZ ŻE PRZEMAWIAJĄ DO CIEBIE NAJBARDZIEJ. DRUGI PLIK, TO PRZYKŁADOWE KARTY AFIRMACYJNE. MOŻESZ JE WYDRUKOWAĆ, WPISAĆ W PUSTE MIEJSCA WYBRANE AFIRMACJE I UMIEŚCIĆ W KLUCZOWYM MIEJSCU W DOMU.

Exercise Files
lista afirmacji.pdf
Size: 182,67 KB
karty afirmacyjne.pdf
Size: 7,59 MB