Course Content
Wprowadzenie
0/1
Podsumowanie
0/1
Kurs hipnorodzenia dla par VIP
About Lesson

Zbliżamy się do końca tej drogi, ale dla Ciebie to dopiero niesamowity początek wspaniałej podróży. Mam nadzieję, że wskazówki, informacje, a przede wszystkim wsparcie, którego starałam Ci się udzielić za pomocą tego kursu, będą dla Ciebie przydatne.

Oto kilka najważniejszych aspektów, o których mowa była mowa i które na koniec zbieram dla uporządkowania tych informacji:

* Hipnoza jest naturalnym stanem, w którym każdy z nas znajduje się kilka razy w ciągu dnia.

* Podczas hipnozy naturalnie produkowana jest oksytocyna, która jest kluczowym hormonem przy porodzie.

* Racjonalny umysł ma niewiele wspólnego z rzeczywistym procesem porodu – nie możemy zdecydować, kiedy urodzą się nasze niemowlęta. Zwierzęta słuchają swojego ciała i instynktu.

* Nasze ciało już to potrafi i wie, jak urodzić – potwierdza to fakt, że nawet kobiety w śpiączce rodzą.

* Jako ssaki jesteśmy zaprogramowani, by podczas porodu czuć się bezpiecznie i unikać bycia pod obserwacją. Zwierzę na wolności nie urodzi w poczuciu niebezpieczeństwa.

* Mięśnie macicy będą pracować w harmonii, gdy rodząca mama będzie spokojna i rozluźniona tak, jak natura chciała.

* Nasz układ nerwowy składa się ze współczulnego (reakcja stresowa) i przywspółczulnego (reakcja spokoju).

* W reakcji stresowej produkujemy adrenalinę, która spina nasze ciało.

* W stanie spokoju produkujemy oksytocynę, która wspiera poród i zwiększa produkcję endorfin, czyli naturalnych środków przeciwbólowych. Dzięki ćwiczeniom relaksacyjnym mamy możliwość wpływać na jej produkcję.

* Zaleca się, by przebywać w stanie spokoju przez 95% czasu.

* Te dwie reakcje nie mogą działać równocześnie – nie można być zestresowanym i zrelaksowanym w jednej chwili, więc im więcej czasu spędzasz w stanie spokoju, tym mniej produkujesz hormonów stresu.

* Nie trzeba się tego uczyć. Ciało wie jak, bo jest stworzone do właściwego działania.

* Poród jest normalnym, fizjologicznym procesem. Skurcze macicy niczym nie różnią się od skurczów innych mięśni ciała. Na pewno poczujesz siłę swoich skurczów, ale są one niczym więcej niż skurczami mięśni.

* Pamiętaj, że każdy skurcz przybliża Cię do porodu. Każdy skurcz może być postrzegany tak, jak tego pragniesz, a nie tak, jak inni by to widzieli.

* Pamiętaj, że cokolwiek robisz, jest właściwe. Posiadasz ten idealny system, który jest już na miejscu gotowy do działania. Wszystko, co musisz zrobić, to zejść z drogi i pozwolić mu działać.

* Ciesz się swoją ciążą. Zachowaj spokój i pewność siebie. Pozwól swojemu ciału przejąć kontrolę i urodzić. Jeśli ciało jednej kobiety może, ciało każdej kobiety może.

* Dlatego hipnorodzenie tak bardzo dobrze działa. Za każdym razem, kiedy ćwiczysz techniki hipnorodzenia, odpuszczasz, uwalniasz się – umożliwiając ciału naturalnie, wygodnie i łatwo przygotowywać się na poród.

* Hipnorodzenie bazuje na przesłankach, że zdrowa kobieta, mająca zdrową i przebiegającą bez komplikacji ciążę, powinna być w stanie rodzić bardziej wygodnie i spokojnie.
Skupiamy się w tym programie na cudownym doświadczeniu, jakim jest poród i pozytywnym oczekiwaniu na niego.

Pamiętaj, że każdy poród jest inny i nawet jeżeli jesteś już mamą i być może masz negatywne doświadczenie porodowe, to wcale nie oznacza, że następne takie będzie. Teraz, kiedy przerobiłaś ten kurs i zyskałaś nowe spojrzenie na poród i zrozumiałaś dostępne opcje, może to pomóc Ci poczuć się pewniej w podejmowaniu decyzji dotyczących tego, jak chcesz urodzić dziecko. Uwierz w swoją prawdę, że urodziłaś się z wiedzą o tym, jak rodzić. Narodziny są instynktowne i nie trzeba się ich uczyć. Miej więcej zaufania i wiary w zdolność Twojego ciała do rodzenia.
Dziękuję Ci za zaufanie, którym mnie obdarzyłaś. Życzę Tobie, Twojemu maluszkowi i waszej rodzinie wszystkiego wspaniałego. Jestem przekonana, że dasz radę.