Międzynarodowa interdyscyplinarna konferencja dotycząca holistycznego wsparcia kobiet w okresie okołoporodowym

szkolenie dla specjalistów z porodu w wodzie

wydarzenie

Odpowiadając na ogromne zainteresowanie środowiska specjalistów okołoporodowych tematami związanymi ze wsparciem pacjentek, mamy niesamowitą przyjemność zaprosić Państwa na pierwszą edycję Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji na temat Holistycznego
Wsparcia Kobiety w Okresie Okołoporodowym.

DATY: 24 – 25 lutego 2024

MIEJSCE: Aula im. Prof. W. Zahorskiego (Sala A-3)
na Wydziale Nauk Medycznych w Katowicach-Ligocie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (ul. Medyków 18).

Poznaj prelegentów

Debra Pascali – Bonaro

Katarzyna Madej

Kristina Turner

Paula Michaels

Monika Borowiec

Ana Petrović-Chojnacka

Katarzyna Kruszewska

Anna Kramek

Robyn Sheldon

John Wilks

Joanna Mróz

Marta Mszanowska

Dianne Garland

Katarzyna Rajzer

program

DZIEŃ PIERWSZY 24 LUTEGO

 9:00 – 9:15 Rozpoczęcie konferencji 

9:15 – 10:15 Paula Michaels “Psychological trauma in childbirth: A historical perspective”? – “Trauma psychiczna podczas porodu: perspektywa historyczna” (wykład online)

10:15 – 11:00 Katarzyna Rajzer – „Wsparcie muzykoterapeutyczne w porodzie”

11:00 – 11:30 Przerwa kawowa

11:30 – 12:15 Joanna Mróz Interwencja fizjoterapeutyczna w rekonwalescencji poporodowej” 

12:15 – 13:00 Katarzyna Madej – “Strata, śmierć i żałoba – nazwanie, dopuszczenie, uznanie i przeżywanie jako czynniki leczące w sytuacji granicznej”rola położnych i pielęgniarek w tym trudnym czasie i sposoby uważnego bycia z kobietami w stracie.”

13:00 – 14:30 lunch

14:45 – 15:45 Debra Pascali-Bonaro – Orgasmic birth – “Poród w ekstazie” (wykład online)

15:45 – 16:45 Kristina Turner – Sacred Birthkeeper – „Kim jest Sacred Birthkeeper i dlaczego ta rola jest ważna dla naszej przyszłości” 

16:45 – 17:15 przerwa kawowa

17:15 – 18:00 Anna Jas Kramek – “Analiza więzi prenatalnej”

18:00 – 18:45 Panel dyskusyjny – “Współpraca położnej i douli” (POŁOŻNE: Sylwia Gieleciak, Katarzyna Pytlarz-Szpaczek, DOULE: Justyna Chmiel, Marianna Szymarek, MODERACJA: Mariola Czajkowska).

19:00 –  Zakończenie pierwszego dnia konferencji

 

DZIEŃ DRUGI 25 LUTEGO

9:00 – 9:15 Rozpoczęcie drugiego dnia konferencji 

9:15 – 10:15 Robyn Shledon – “Connecting to the soul of the unborn child” Łączenie się z duszą nienarodzonego dziecka (wykład online)

10:15 – 11:00 Monika Borowiec –„Wpływ traumy okołoporodowej na kompetencje związane z karmieniem z perspektywy matki
i dziecka”

11:00-11:30 Przerwa kawowa

11:30 – 12:15 Katarzyna Kruszewska – Swoboda rodzenia – fanaberia położnych czy wolność kobiet?

12:15 – 13:00 Marta Mszanowska – „Hipnoporód w szpitalu, czy to w ogóle możliwe”

13:00 – 14:30 lunch

14:30 – 15:30 John Wilks – The effects of births “Fascia and the Child – How does the way we are born affect our fascial network?” – Skutki porodu. „Powięź i dziecko” – Jak sposób, w jaki się rodzimy, wpływa na naszą sieć powięziową. (wykład online) 

15:30 – 16:30 Ana Petrović-Chojnacka – Lęk przed porodem

 16:30 – 17:00 przerwa kawowa

17:00 – 18:00 Dianne Garland – „Benefits of using water during birth” – “Korzyści płynące z porodu w wodzie”

18:00 – 18:15 Zakończenie konferencji 

Kolejność wystąpień Prelegentów może ulec niewielkiej zmianie.

poznaj bliżej sylwetki prelegentów

Kristina Turner
Kristina jest pisarką i aktywistką związaną z porodami z 25-letnim doświadczeniem. Po urodzeniu dzieci w domu napisała książkę “Natural Birth – A Holistic Guide to Pregnancy, Childbirth and Breastfeeding” .
Głęboko przemieniające doświadczenia, których doświadczyła podczas tych niezakłóconych porodów, doprowadziły ją do obecnej pracy, która koncentruje się na zapewnianiu większej liczbie kobiet możliwości posiadania spokojnego porodu.
Jest zwolenniczką praw kobiet do niezakłóconego porodu i opieki położniczej opartej na dowodach naukowych.
Kristina wierzy, że sposób, w jaki traktujemy świat przyrody, jest powiązany z naszym zbiorowym postrzeganiem kobiecości jako zasobu do wyzysku. To doprowadziło ją do nawiązania kontaktu z kobiecością i zrównoważoną medycyną roślinną.
W 2018 roku opracowała gamę organicznych olejków eterycznych Urban Goddess na bazie roślin kojarzonych z boginią, a w 2021 wraz ze swoją partnerką biznesową Marią Bengtsson Lenn założyła firmę Braïdo Organics, której celem jest wspieranie kobiet w ciąży i młodych matek wykwintnymi produktami – organiczne, ręcznie robione
produkty na bazie olejków eterycznych o najwyższym standardzie.
Kristina szkoliła się jako Sacred Birthkeeper w Glastonbury Goddess Temple pod kierunkiem Kate Temple w 2020 roku i od tego czasu prowadzi własne szkolenie w ramach Sacred Birthkeeper w Szwecji. Jest certyfikowaną facylitatorką koła kobiet Czerwonego Namiotu.
Paula Michaels
Paula Michaels jest profesorem historii na Uniwersytecie Monash (Melbourne, Australia). Z wykształcenia historyk Związku Radzieckiego, jej badania naukowe badają społeczny i polityczny wymiar medycyny XX wieku.
Michaels opublikował wiele publikacji na temat historii porodu, traumy, psychiatrii i medycyny kolonialnej, ze szczególnym naciskiem na ludzi i idee przemieszczające się przez granice państw.
Jest autorką dwóch nagradzanych monografii: Lamaze: An International History (Oxford University Press, 2014) oraz Curative Powers: Medicine and Empire in Stalin’s Central Asia (University of Pittsburgh Press, 2003). Jest także współredaktorką dwóch książek, Gender and Trauma from 1900 (Bloomsbury, 2021) oraz Paths to Parenthood: Emotions on the Journey Through Pregnancy, Childbirth, and Early Parenthood (Palgrave Macmillan, 2018). Obecnie pracuje nad historią radzieckiego internacjonalizmu medycznego w okresie zimnej wojny.
Ana Petrović-Chojnacka
Psycholożka, analityczka więzi prenatalnej, certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Członek Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal.  Prowadzi psychoterapię kobiet i par w okresie okołoporodowym, młodzieży oraz pacjentów dorosłych. Obecnie współtworzy kierunek studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS, dotyczący psychologicznej pomocy dla kobiet w okresie okołoporodowym. Współtworzy wraz z grupą innych psychoterapeutek Polskie Towarzystwo Pomocy Prenatalnej i Okołoporodowej, gdzie pełni funkcję prezesa. W przeszłości koordynatorka Psychologicznego Centrum Pomocy Prenatalnej i Okołoporodowej w ramach Stowarzyszenia Zielona Myśl.
Joanna Mróz

Mgr Joanna Mróz – założycielka Gabinetów Yoami, certyfikowana fizjoterapeutka uroginekologiczna, były pracownik Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie, wieloletni wykładowca Szkoły Rodzenia, ratownik medyczny oraz doula. Od wielu lat zajmuje się kompleksową opieką nad kobietą w każdym etapie jej życia. Pasjonatka domowych narodzin.

Prywatnie żona Kamila, mama trójki dzieci.

Katarzyna Madej

Kasia mówi o sobie:
“Nazywam się Katarzyna Madej jestem certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt (IG, EAP, EAGT) z dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z osobami dorosłymi indywidualnie i warsztatowo. Wspieram kobiety w różnych ich aspektach życia emocjonalnego. Prowadzę grupy wsparcia dla kobiet w ciąży.

Nieustannie rozwijam się na różnych warsztatach i szkoleniach, łącząc w swojej pracy to, co doświadczyłam sama w swoim rozwoju. 

 
facebook: Katarzyna Madej Przestrzeń Serca Siła Narodzin
Debra Pascali-Bonaro
Debra Pascali-Bonaro jest światowej sławy inspirującą mówczynią, podcasterką, filmowcem, trenerką doul, edukatorką porodową i autorką. Podcast Debry, Orgasmic Birth, obala bariery i otwiera drzwi do dzielenia się sekretami dotyczącymi miłości i intymności podczas porodu i rodzicielstwa. Debra łączy swoją pasję do przyjemności w każdym aspekcie życia z postawą dziewczyny z Jersey, która mówi o tym, o czym nikt nie mówi! Debra jest matką, babcią i ekspertem w czasopismach parentingowych i mediach na całym świecie.
Debra jest również współprzewodniczącą Międzynarodowej Inicjatywy Porodowej (International Childbirth Initiative) i przewodniczącą Międzynarodowej Inicjatywy Porodowej MotherBaby, które promują bezpieczną i pełną szacunku opiekę okołoporodową. Jest edukatorką porodową Lamaze International, trenerką doul porodowych i poporodowych w DONA International, reżyserką wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego Orgasmic Birth: The Best-Kept Secret i współautorką książki “Orgasmic Birth: Your Guide to a Safe, Satisfying and Pleasurable Birth”, autorka książki “The Ultimate Guide To Sex After Baby: Secrets to Love and Intimacy oraz założycielką i prezeską rewolucyjnych internetowych zajęć przygotowujących do porodu Pleasurable Birth Essentials, która przygotowuje przyszłe matki, ojców i partnerów do pozytywnego porodu i koncentruje się na intymnej i świętej naturze narodzin.
Pasja Debry wynika z jej ponad 30-letniej pracy z kobietami, mężczyznami, położnymi, doulami, lekarzami i pielęgniarkami w ponad 40 krajach, przynosząc komfort, miłość i przyjemność z narodzin i życia!
Katarzyna Rajzer
Katarzyna Rajzer – muzykoterapeutka, instruktorka hipnoporodu i umuzykalniania, instrumentalistka. Interesuje się szczególnie pracą z rodzinami w okresie okołoporodowym. W 2023 kończy studia magisterskie z zakresu muzykoterapii na wrocławskiej Akademii Muzycznej. Temat jej pracy magisterskiej, która będzie oparta o badania w przeprowadzane w szpitalu to: „Zastosowanie zajęć muzykoterapeutycznych w celu redukowania stresu u kobiet ciężarnych przebywających na oddziale patologii ciąży”. Prowadzi konto na instagramie @wmuzyce.
Anna Jas Kramek
Nazywam się Anna Kramek, jestem specjalistą psychoterapeutycznej opieki okołoporodowej.
Moją misją jest udzielanie wsparcia kobietom ciężarnym i szerokie propagowanie profesjonalnej wiedzy dotyczącej rozwoju struktur osobowosciowych i życia prenatalnego.
Od 2006r. jestem psychoterapeutą psychodynamicznym.
 
Służę pomocą w przygotowaniu do porodu jako wydarzenia rozwojowego, stoję u boku mam i dzieci w pierwszym etapie ich wspólnej drogi, a także prowadzę szeroko pojętą psychoedukacje z zakresu procesów zachodzących w życiu prenatalnym, wczesnej relacji matka-dziecko, rozwoju struktur osobowościowych.
 
Aktywność swoją realizuje poprzez prowadzenie sesji indywidualnych metodą Analizy Więzi Prenatalnej, sesji hipnoporodu, spotkań grup rozwojowych dla kobiet oczekujących dziecka, terapię dzieciecej traumy porodowej, cyklicznych spotkań superwizyjnych dla położnych, a także seminariów i warsztatów osobowościowych dla rodziców i profesjonalistów z różnych dziedzin.
Monika Borowiec
Nazywam się Monika Borowiec. Z wykształcenia jestem pedagogiem, filologiem i językoznawcą. Moja pasja związana z nabywaniem języka i komunikacją doprowadziła mnie do studiów logopedycznych, te do neurologopedii oraz specjalizacji w zakresie wczesnej interwencji. Jeszcze nie tak dawno pomijane, bo długo naukowo nie potwierdzone, wpływy najwcześniejszych etapów rozwoju człowieka okazują się bowiem fundamentalne dla całego jego rozwoju. Kształtowanie się poszczególnych kompetencji to nie kwestia wyrwanej z kontekstu jednostki czasowej, ale wzajemne przeplatanie się i nieustanne oddziaływanie na siebie wielu czynników.
W taki sposób staram się patrzeć na pacjenta w swoim gabinecie oraz w szpitalu na oddziale patologii noworodka, gdzie pracuję od kilku lat. Od dawna prowadzę także zajęcia w szkole rodzenia, a także współpracuję z dwoma uczelniami wyższymi przygotowując studentów logopedii oraz psychologii do pracy z najmniejszym pacjentem. 
John Wilks
John Wilks praktykuje i uczy biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej oraz techniki Bowena od 27 lat. Mając około dwudziestu lat głęboko zainteresował się psychoterapią skoncentrowaną na ciele, jogą i medytacją i od tego czasu nauczał w wielu krajach na całym świecie, w tym w Wielkiej Brytanii, USA, Republice Południowej Afryki, Nowej Zelandii, Niemczech, Bułgarii, Austrii, Serbii, Węgrzech, Polska, Dania, Portugalia, Norwegia, Izrael, Australia, Ameryka Środkowa, Brazylia, Irlandia i Francja.
Jest autorem 6 książek, w tym Choices in Pregnancy and Childbirth (2015), An Integrative Approach to Treating Babies and Children (2017), Understanding Craniosacral Therapy oraz kilku książek na temat Techniki Bowena. Był współzałożycielem Breath of Life Conferences w Londynie i był prelegentem na pierwszym British Fascia Symposium.
Prowadzi dwa duże internetowe programy nauczania, specjalizujące się w dostarczaniu wysokiej jakości seminariów internetowych i kursów dla pracowników służby zdrowia
www.ehealthlearning.tv and www.ourbirthjourney.com 
www.therapy-training.com ,
Marta Mszanowska

Marta o sobie mówi tak:
“Mam na imię Marta i jestem położną. Od 2005 roku pracuję na oddziale porodowym w jednym z poznańskich szpitali. 

Jestem doradcą laktacyjnym, trenerem hipnoporodu, skończyłam liczne specjalizacje, kursy, szkolenia by edukować pary podczas przygotowań do porodu i wspierać holistycznie w tym ważnym wydarzeniu jakim jest poród. 

Przez lata mojej pracy wiele się zmieniło w polskim położnictwie. Podążam za tymi zmianami, a także sama je tworzę wprowadzając na salę porodową techniki hipnoporodu, spinning babys oraz inne metody wspomagające w tym trudnym ale jakże pięknym i wyjątkowym wydarzeniu”. 

Dianne Garland

Pasja Dianne do położnictwa rozpoczęła się w 1983 roku, kiedy uzyskała kwalifikacje w szpitalu Queen Charlotte w Londynie. Jej późniejsza energia i entuzjazm w rozwijaniu i rozszerzaniu nowej praktyki doprowadziły ją do nauczania o porodzie w wodzie w 1989 roku; temat, który od tego czasu pozostaje niezwykle bliski jej sercu. Po ponad 40 latach spędzonych w NHS, w 2005 roku zdecydowała się założyć własną firmę MidwifeExpert, co zapewniło jej swobodę eksplorowania położnictwa z perspektywy globalnej, skupiając się na obszarach innowacji, rozwoju i edukacji w praktyce. Dianne pracuje klinicznie w lokalnym szpitalu, wspierając matki i dzieci o niskim i wysokim stopniu złożoności podczas porodu.

Dzięki MidwifeExpert Dianne nadal poszerza swoje horyzonty; wygłasza wykłady i konsultacje na arenie międzynarodowej, a także oferuje inne specjalistyczne usługi, takie jak ekspertyza prawna i inspekcje Komisji ds. Jakości Opieki. Obecnie pełni role zawodowe w szanowanych organizacjach publicznych i prywatnych, w tym Waterbirth International (USA), APEC (Action on PreEclampsia), NICE UK, Gentle Birth Guardian Education, , Wenzhou Oriental Maternity Unit (Chiny), Wellness Mother and Baby Hyderabad (Indie) oraz panel doradczy FRP. Dianne jest wykładowcą i recenzentem książek w Midwifery Today USA.

Na przestrzeni lat Dianne opublikowała 4 książki (Poród w wodzie – podejście do opieki, wydanie 1 i 2, Poród w wodzie na nowo – i podejście do opieki) oraz nową wersję „Poród w wodzie na nowo – podejście do opieki”. Dianne nadal pisze liczne artykuły, czerpiąc w równym stopniu ze swojego ogromnego doświadczenia, jak i istotnej, aktualnej wiedzy klinicznej, wynikającej z kontynuowania rewalidacji do dziś. W 2021 roku Dianne została recenzentem książek i wykładowcą w Położnictwie (USA).
W 2019 roku Dianne otrzymała stypendium RCM za swój światowy wkład w badania nad porodem w wodzie, nauczanie i pracę kliniczną.

Katarzyna Kruszewska
Katarzyna Kruszewska, Magister Położnictwa, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, założycielka wertykalnie.com, autorka publikacji i szkoleń dla położnych i lekarzy z zakresu prowadzenia porodu.
Przez rok pracowała na misji w ekwadorskiej dżungli wspierając ciężarne i rodzące indianki. Jej pasją jest współpraca z rodzącą kobietą. Akt narodzin uważa, za apogeum kobiecej siły i sprawczości. W swojej praktyce stawia na porody wertykalne i ochronę krocza i taki cel przyświeca jej koordynując pracą Bloku Porodowego. Na co dzień właścicielka psa Barego i miłośniczka sportu.
Kasia jest również organizatorką wspaniałej International Midwifery Conference on Holistic Childbirth
Robyn Sheldon

Robyn Sheldon specjalizuje się w pomaganiu rodzicom w nawiązaniu kontaktu z duszami ich nienarodzonych dzieci. Jest położną, terapeutką integracyjną, trenerką douli Soul Connection i nauczycielką medytacji. Robyn specjalizuje się w pomaganiu kobietom w ciąży w pozbyciu się strachu przed porodem i zapewnieniu ich dzieciom porodów wolnych od traum.

Robyn napisała The Mama Bamba Way, opisując swoją filozofię narodzin i wierząc, że sposób, w jaki rodzimy i witamy noworodki, może mieć długotrwały wpływ na ich zdolność do zaufania do otoczenia zewnętrznego. W książce też uznaje narodziny za środek transformacji i znaczące wydarzenie kształtujące zdrową psychikę.
Robyn mieszka w Botswanie i czerpie radość ze współpracy z innymi specjalistami porodowymi na całym świecie, słuchając wspólnych historii i honorując świętą naturę porodu.

 

dostępne pakiety

Pakiet early bird

Pakiet to udział w dwudniowej konferencji, wraz z korzystaniem z przerw kawowych.

Pakiet składa się z następujących pułapów cenowych:
* super early bird – cena 1190zł do 31.10 – BRAK
* early bird – cena 1290zł od 1.11 do 31.12
* cena regularna – 1390zł od 1.01.2024 do wyczerpania puli biletów

pakiet vip (tylko 10 sztuk)

Pakiet ten daje możliwość:

– skorzystania z dwudniowej konferencji siedząc w pierwszych rzędach,

– bliższego zapoznania prelegentów, bo przerwy kawowe dla tych 10 osób będą w specjalnie wyznaczonej strefie, do której będą mieć dostęp prelegenci,

– wraz z pakietem otrzymuje się książki z autografami poniższych prelegentów:
* Dianne Garland “Revisiting waterbirth. An attitude to care”
* Debra Pascali – Bonaro “Orgasmic birth” (książka z wydrukowaną dedykacją od autorki, a nie ręcznym podpisem)
* Agnieszka Pluta – Szkaradek “Poród zaczyna się w głowie”
* Kaja Krawczyk “Hipnoporód. Praktyczny przewodnik, jak rodzić w głębokim relaksie”
* Kristina Turner “Natural Birth: A Holistic Guide to Pregnancy, Childbirth and Breastfeeding”

pakiet online

Pakiet daje możliwość uczestniczenia w dwudniowej konferencji w pełni online.

Uczestnik mailowo otrzyma dostęp do platformy (najprawdopodobniej zoom), gdzie będą streamowane wszystkie wystąpienia.

pakiet 1 dzień

Pakiet upoważniający do skorzystania z jednego, dowolnego dnia konferencji.

Możliwość zakupu pojawi się po 16.11, gdy pakiety early bird zostaną wyczerpane.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

1. Czy można otrzymać fv za zamówienie?

– Oczywiście, wystawiamy faktury. Podczas składania zamówienia, w miejscu na komentarz, prosimy o zostawienie danych do wystawienia dokumentu.

2. Czy po konferencji otrzymuje się certyfikat?

– Tak, na zakończenie konferencji uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa.

3. Czy wykłady bedą tłumaczone?

– Tak, na sali będą tłumacze symultaniczni, a uczestnicy otrzymają zestawy słuchawkowe.

4. Kiedy należy wpłacić drugą ratę za konferencję?

– Do 5 stycznia. Wszyscy otrzymają maila przypominającego o dokonaniu reszty wpłaty dnia 2 stycznia. W mailu będą podane dane do przelewu reszty kwoty.

 

 

 

 

informacje i pytania

Zapraszamy do kontaktu:

mail: info@hypnobirthing.pl

telefon: 660 221 872

partnerzy